Poznámku o AMD na konci jsem nepochopil.
Možnost souběžného využití více GPU přece podporují vedle AMD/ATI také všichni další velcí hráči. Například Intel a NVidia.
Odpovědět0 0
Ale AMD stále mluví o tom, že multi-GPU je budoucnost, zatímco monolitickým GPU zvoní hrana.
Odpovědět0 0
O tom to přece není. Hydra by měla zajišťovat spolupráci různých GPU s CPU, takže by obcházela omezení SLI / CF a umožnila zapojení a využití různých GK v jednom PC.
SLI/CF jsou tu přece dlouho a X2 karty také. Využívají je jak ATI, tak NVidia k tomu, aby postavili nejvýkonnější GK pro fanatiky výkonu bez nutnosti vývoje speciálního čipu pro horní půlprocento trhu.
To, co citujete je MARKETINGOVÝ výrok představitele ATI. Skutečností je, že cestu využívání více GPU v jednom PC podporují obě firmy stejně.
Jediný rozdíl v tomto směru je v tom, že zatímco v ATI integrovali části nezbytné pro CF do nového jádra a tím si usnadnili stavbu X2 GK, v NVidii jádra rovnou spojili do GT200. Ovšem i NVidia si vedle toho ponechala G92 pro mainstream.
Podle předběžných informací o nové generaci od ATI, tak nová řada půjde podobnou cestou jako dnes NVidia.
Hlavní rozdíl je v tom, že NVidia podcenila přechod na jemnější litografii 55 nm a dále. A hlavně v tom, že v NVidii jenom mírně upravovali kdysi tak úspěšnou architekturu G80, zatímco ATI vyměnila ředitele vývoje a postavila úplně novou architekturu založenou na kombinaci silných stránek dvou předchozích generací svých čipů.
Tohle ovšem s Hydrou nemá nic společného, a pochybuji, že v původní zprávě nějaký odkaz v tomto smyslu na ATI byl.
Odpovědět0 0